19 October 2017 4:27

Basha në Bulqizë: Kemi gati Statusin e Minatorit

E shtuna e datës 10 qershor nisi ndryshe për demokratët dhe mbarë qytetarët e Bulqizës. Kjo ditë e shënuar nisi  me viziten e Kryetarit të Partisë demokratike Lulzim basha, me marshimin e tij në...

Mbështetje historike për Shqipërinë dhe shqiptarët

Kryetari i PD-së Lulzim Basha takohet me Presidentin e SHBA-së, Donald Trump   Takim i jashtëzakonshëm me Presidentin Donald Trump! Vizioni dhe kauza e tij janë frymëzim dhe inkurajim kolosal për lëvizjen tonë për një Republikë...

Profilet e tetë ministrave shqiptarë në qeverinë e Zaevit

Gjithsej 8 ministra shqiptarë do të jenë në përbërjen e qeverisë së re të kryeministrit Zoran Zaev. Përveç Kreshnik Bekteshit dhe Suhejl Fazliut si ministrat më të rinj, emrat e tjerë vazhdojnë të jenë kryesisht...

Kuvendi i Maqedonisë flet shqip

Gjithsej 8 ministra shqiptarë do të jenë në përbërjen e qeverisë së re të kryeministrit Zoran Zaev   Në seancën kuvendore për miratimin e qeverisë së re maqedonase, Kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë, Talat...

Xhemal Gjunkshi: FRPD, burimi i energjisë që na çon drejt fitores

Ne kemi një potencial të fuqishëm nga të rinjtë dhe ne duhet të kemi guximin për të ndryshuar idetë dhe praktikat e vjetra, në mënyrë që ta orientojmë fuqinë e tyre drejt qëllimeve të...

DHURATA ÇUPI: Me qytetarët në Mat e për qytetarët në Kuvend

Çdo ditë secili prej nesh ka për detyrë dhe do të jetë në zbatim të projektit të Lulzim Bashës për ekonomi të fortë, të nesërme të sigurtë e drejtësi në qeverisje   Çdo ditë vëmendja është...

Zerqani, si gjithnjë, bastion i PD-së

Kandidati i PD për deputet në qarkun e Dibrës, z. Edmond Isaku zhvilloi disa takime modeste por tepër të perzemerta me banorë të Njësisë Administrative Zerqan. Gjatë takimeve në fshatrat Godvi, Krajkë dhe Zall...

GOLLOBORDA, NË QENDËR TË VËMENDJES TË KRYEMINISTRIT BASHA

Pas prezantimit të kandidatëve për deputetë të PD-së në qarkun e Dibrës, nga ana e Kryetarit të kësaj partie, zotit Lulzim Basha, Dega e PD-së Bulqizë, ka ndezur motorët e fushatës, duke organizuar takime...

Rrugën e Arbërit do ta bëjë vetëm kryeministri Basha

Kandidatët për deputetë të PD-së, Gjunkshi e Isaku, takim entuziast në Homesh dhe Okshatinë Në një takim elektoral në Homesh erdhi grupi i kandidatët për deputetë të Partisë Demokratike gjeneral Xhemal Gjunkshi, z.Edmond Isaku. Në...

Ta kthejmë Fushë-Bulqizën dhe fshatrat përreth në një atraksion turistik

Fushata elektorale e 25 qershorit, deputeti i ardhshëm demokrat, takim me strukturat në Fushë-Bulqizë   Fushata elektorale në Bulqizë është intensifikuar duke realizuar takime të shpeshta dhe operative nga shtabi elektoral i degës së PD-së Bulqizë Në...
- Advertisement -